"Ақмола облысы білім басқармасының Аршалы ауданы бойынша білім бөлімі Ижев ауылының жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа села Ижевское отдела образования по Аршалынскому району управления образования Акмолинской области"

Біз әлеуметтік желілердеміз

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Сабақ жоспары аңдар

28.02.2017

Сабақтың тақырыбы:

«Аңдар»

Мектеп: Ижев орта мектебі

Күні:

Мұғалімнің

аты-жөні: Нуртаева К.К

Сынып: 1 сынып

 

Сабаққа

негізделген оқу мақсаттары:

1.2.2.1.Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну. Сурет бойынша 2-3

сөйлеммен ойын білдіру.

1.1.2.1.Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің

мағынасын түсіну.

1.3.4.1.Мұғалімнің көмегімен иллюстрация бойынша қарапайым (не?

қандай? неше?) сұрақтарын қоя білу.

1.5.1.1.Мұғалімнің көмегіен затың атын, санын, сынын, қимылын

білдіретін сөздердің мағынасын түсіну, ауызекі тілде қолдану.

 

 

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар

орындай алады:

Тыңдаған материалды не туралы екенін түсінеді. Түсінгенін қимыл арқылы

білдіреді немесе сұрақтар арқылы білдіреді.

Оқушылардың

көпшілігі орындай алады:

Тыңдаған материалды түсінеді, сұрақтарға жауп бере алады.

Кейбір оқушылар

орындай алады:

Үй жануарлары мен аңдар тақырыбына байланысты сөздерді атайды. Сөз

тіркестерін құрайды.

 

Жетістік

критерийлері:

Айтылған сөздер мен сөз тіркестерін қайталай алады. Тыңдалған материалдар

бойынша қарапайым сұрақтар қоя алады. Қойылған сұрақтарға мазмұны бойынша

жауап қайтара алады.

Тілдік мақсат:

Нақты

тақырыпқа  арналған сөздік қор

терминология:

Аңдар, аю, түлкі, арыстан, кірпі, қоян, қасқыр, керік, піл.

Мынау не? Неше? Аю ма? Деген сұрақтарды 

құрастырып және жауап беру.

 

Құндылықтарды

дарыту:

Дала, орман, тау, жануарларын бағалау, сақтау, қорғауға үйрету.

Пәаралық

байланыс:

Бейнелеу өнері, есеп, ағылшын тілі, қоршаған орта сабағы.

 

 

Сабақ барысы

Жоспарлаған уақыт

Жоспралаған жаттығулар

Ресурстар:

Суреттер жинағы, оқулық,интербелсенді тақта,үлестірмелі карточкалар.Слайд- призентациясы.

Сабақтың басы

 

 

Ұйымдастыру кезеңі. 

–Сәлемдесу

 

 

 

      2 мин

Кел, балалар,күлейік!

Күлкіменен түлейік!

Күлкі – көңіл ажары!

Күліп өмір сүрейік!

 

 

 

 3 мин

Келіндер, балалар, «Шаттық шеңберін» құрып, көңіл күйімізді көтерейік

Қуанамын мен де,

Қуанасын сен де,

Қуанайық, достарым,

Жарқыраған күнге!

«Жүректен- жүрекке» шеңбері

 

Топқа бөлу: 1-топ «Ақылды», 2- топ «Күшті» тобы.

 

 

 

5 мин

Үйде салып келген үй жануарлар суреттерін 

2 топ бір-біріне қарама қарсы тұрып атайды, сұрақтар қояды. Мынау не?

Тақтаға назар

аударамыз Не артық? Неге?

 

 

 

 

 

 

 

7 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин

Осы тапсырма бойынша балаларға бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатымен

таныстырамыз.

 

Балалар, сендер қандай аңдарды білесіңдер? Сурет бойынша аңдарды атау.

 

Оқулықтан 1- ші тапсырмаға назар аударамыз.

1.Мұғалімнің көмегімен оқып шығу.

2.Аудиотаспадан тыңдау

3.Қайталу

4.Жеке жумыс

Мұғалімнің сұрақтарына жауап беру («Осы аңдардың ішінде қай аңдар

Қазақстанда бар екен?», «Ал, піл Қазақстанда бар ма?», «Аю бар ма?») Сурет бойынша аңдарды сипаттау.

-Піл қандай?

-Піл үлкен!

-Аю қандай?

-Аю қоңыр

-Кірпі қандай?

-Кірпі кішкентай!

Балаларға Қазақстанда қоңыр аю бар екенін айтып кету.

 

 

 

Аудиотаспа

4.2.1

 

Дауыстап қайталау

 

2 мин

Сергіту сәті. «Қамажай»

Видеоролик

 

2 мин

Есте сақтағандарын тексеру

 

«Сөзтізбек ойыны»

Өздері атайды

 

5 мин

3 тапсырма бойынша сандарды санау. 1- ден 9-ға дейін естеріне түсіру,

санау, 11-ден 20-ға дейін аудиотаспаны тыңдау, қайталау.

 

Аудиотаспа 4.2.3

 

3 мин

Шеңбер әдісі. 1-топ үй жануарлар суретін жинау, 2-топ аңдар суретін

жинау.

 

Соңы

Кері байланыс «Иә»

«Жоқ».

Суретпен жұмыс

 

 

5 мин

Дифференциация

Қабылдау  деңгейі жоғары оқушылар

кеспе суреттерден сөйлемдер құрайды.

Қабылдау деңгейі орташа оқушылар өткен материалдарға қатысты  сөздерді атайды, сандарды санайды.

 

 

Қорытынды:

Жасырын сурет

 

 

 

5 мин

Жасырын суреттен аңдарды тауып бояу және ым-шарамен топ бойынша

бір-біріне көрсетіп, қандай аң екенін ойлап табу.

 

Балалармен табиғаттың құндылығы туралы әңгімелесу. Тәрбиелік жұмыс. 

Қазақстан табиғатының суреттері.

 

Әр топтың смайликтерін санау. Балалардан өздерін бағалауын сұрау.

 

Үйге тапсырма:

Маска жасау үшін қайшы, қағаз, желім, сызғыш, қарындаштар әкелу. Таныс

сөздерінің аудармасын сұрап өту (қайшы, қарындаш, сызғыш).

 

Просмотров: 629

Қосымшалар:



Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст